Osocze bogatopłytkowe – na jakie problemy pomoże?

Osocze bogatopłytkowe – na jakie problemy pomoże?

Czytelniku! pamiętaj, że wszystkie informacje i porady zawarte na naszym portalu nie zastąpią indywidualnej konsultacji z fachowcem/lekarzem. Stosowanie treści zawartych na naszym blogu w praktyce każdorazowo powinno być konsultowane z specjalistą o odpowiednich kwalifikacjach. Redakcja i wydawca portalu nie ponoszą odpowiedzialności ze stosowania porad zamieszczanych na stronie.

Osocze bogatopłytkowe to preparat szeroko wykorzystywany w medycynie, m.in. chirurgii i ortopedii. Ale korzysta z niego również medycyna estetyczna w Poznaniu, gdzie w wielu klinikach można wykonać zabiegi z użyciem tego składnika. Dowiedz się, czym właściwie jest osocze bogatopłytkowe i w jakich problemach może pomóc?

Co to jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to preparat, który jest przygotowywany na bazie krwi pochodzącej od pacjenta poddawanego zabiegowi. Otrzymuje się go poprzez odwirowanie krwi w specjalnej wirówce. Po oddzieleniu się wszystkich składników krwi pobiera się warstwę osocza, w którym występuje wysoka koncentracja płytek krwi. Taki preparat zawiera też czynniki wzrostu, które intensywnie pobudzają komórki do namnażania i regenerują tkanki.

Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego zwany jest potocznie wampirzym liftingiem, ze względu na używanie krwi w tej terapii. Warto podkreślić, że lifting wampirzy cechuje się bardzo wysokim stopniem tolerancji przez organizm. Nie może w tym przypadku dojść do żadnych reakcji alergicznych na preparat, ponieważ pochodzi on bezpośrednio z krwi pacjenta. Jest to więc bardzo wybór dla osób, obawiających się reakcji uczuleniowych na syntetycznie wytworzone produkty. 

Na co pomoże osocze bogatopłytkowe?

Lista problemów, na które pomoże zabieg z osoczem bogatopłytkowym jest naprawdę długa. Wampirzy lifting można zastosować w celu redukcji zmarszczek, zwiększenia jędrności skóry, uniesienia opadających tkanek, czy poprawy nawilżenia. Warto również skorzystać z osocza bogatopłytkowego, aby zniwelować blizny i zmiany pigmentacyjne. Ponadto, zabieg sprawdza się w leczeniu łysienia oraz niwelowaniu rozstępów.

Osocze bogatopłytkowe Poznań – to zabieg, który warto wykonać również po to, aby spowolnić procesy starzenia się skóry. Dzięki naturalnemu stymulowaniu skóry do odnowy, poprawia się znacząco jej jakość. Dzięki temu, wszystkie mechanizmy starzeniowe, takie jak powstawanie zmarszczek, czy opadanie tkanek zostają zahamowane. Lifting wampirzy więc pomoże Ci zachować piękny i młody wygląd na długo.

Czy zabieg z osoczem bogatopłytkowym jest bezpieczny?

Bezpieczeństwo wszelkich zabiegów medycyny estetycznej zależy od kilku czynników. Najważniejszym są tak naprawdę kompetencje osoby przeprowadzającej zabieg i kwalifikacja pacjenta do terapii. Jeśli na tym etapie zostaną popełnione błędy, można obawiać się wystąpienia powikłań. Dlatego warto zaufać sprawdzonym klinikom, takim jak gabinet Skin-Medic, wyróżniający się wieloletnim doświadczeniem i wysokimi kwalifikacjami pracujących tam osób. 

Kolejnym ważnym aspektem dla zapewniania sobie maksymalnego bezpieczeństwa jest stosowanie się do zaleceń pozabiegowych, przekazanych przez specjalistę. W klinice Skin-Medic po terapii otrzymasz pełną listę wskazówek, do których należy się stosować. Warto również zadbać o zdrowe odżywianie i spożywanie dużej ilości wody, a w razie jakichkolwiek wątpliwości – skontaktować się z kliniką. Korzystając z opieki profesjonalistów, nie musisz obawiać się wystąpienia żadnych poważnych skutków ubocznych.

W klinice Skin-Medic możesz również odbyć inne skuteczne terapie odmładzające, takie jak radiofrekwencja mikroigłowa – przeczytaj o niej więcej https://skin-medic.pl/medycyna-estetyczna/zabiegi/rf-mikroiglowa/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście − cztery =