4 pytania, które należy sobie zadać przed zamówieniem tortu okolicznościowego

4 pytania, które należy sobie zadać przed zamówieniem tortu okolicznościowego

Ślub, urodziny, jubileusz czy chrzest to tylko niektóre z okazji, w których obowiązkowym punktem jest tort okolicznościowy. Estetyczny i smaczny wypiek stanowi dopełnienie każdego przyjęcia, a czasem staje się jego centralnym punktem. Warto poświęcić mu nieco uwagi i zadbać o atrakcyjną prezencję oraz zachwycający smak. Warszawska oferta cukiernicza jest pod tym względem niemal nieograniczona. Sprawdź, na co zwrócić uwagę przy zamawianiu tortu.

  1. Kto jest adresatem tortu?

Styl ciasta oraz jego smak w duże mierze zależy od jego adresata. Jeśli świeczki ma zdmuchnąć dziecko, z pewnością w torcie nie powinien znaleźć się żaden dodatek alkoholowy. Młodsi uczestnicy przyjęcia nie zasmakują także w masie kawowej. Podobnie jest z wyglądem. Eleganckie, szykowne i stonowane dekoracje cukiernicze lepiej nadają się dla dorosłych. W przypadku dzieci stosuje się kolorowe polewy i motywy z ulubionymi postaciami z bajek. W zależności od wieku, osobistych upodobań czy płci tort może zatem wyglądać bardzo różnie.

  1. Ile osób będzie na przyjęciu?

Przy zamawianiu tortu kluczowa jest planowana liczba gości. Torty na zamówienie są realizowane według różnych rozmiarów. Zakłada się, że na jedną osobę powinno przypaść średnio 20 dag ciasta. Oczywiście jeśli chcesz obdarować zaproszonych słodkimi paczuszkami do domu, powinieneś zamówić odpowiednio większy tort.

  1. Z jakim wyprzedzeniem złożyć zamówienie?

Wydaje się, że duże miasta, takie jak Kraków, Warszawa czy Wrocław to miejsca, w których zamówienie na tort trzeba składać z bardzo dużym wyprzedzeniem. Paradoksalnie często jest na odwrót, zwłaszcza w stolicy, choć wiele zależy także od konkretnej dzielnicy, w której działa cukiernia. Jeśli chodzi o warszawskie torty na zamówienie, Mokotów jest rejonem, w którym działają dziesiątki punktów oferujących ciekawe, cukiernicze realizacje. Jedna z popularnych w stolicy sieci – Piekarnia Cukiernia Grzybki – prowadzi na Mokowie aż dziewięć lokali, w których możesz zamówić i odebrać tort na zamówienie!

Zwykle należy skontaktować się z cukiernią najpóźniej na 7 dni przed przyjęciem, jednak za każdym razem należy zapoznać się w indywidualnymi warunkami zamówień wybranego dostawcy.

  1. Jaki smak wybrać?

Najlepiej sprawdzają się uniwersalne połączenia smakowe, które przypadną do gustu miłośnikom delikatnych doznań, jak i nieco bardziej wyrazistych nut. Tort czekoladowy z bitą śmietaną i owocami czy biały biszkopt z musem malinowym czy wiśniowym to tylko niektóre ze sprawdzonych propozycji. Latem szczególnie warto korzystać z bogactwa sezonowych owoców.

Tort na zamówienie w dużym mieście? Równie duży będzie wybór, przed którym staniesz. Warto wcześniej określić podstawowe parametry zamówienia – dzięki temu cukiernia będzie mogła w pełni zrealizować twoje marzenie o idealnym, słodkim dopełnieniu przyjęcia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × 5 =