Folia samochodowa – co świadczy o jej złej jakości?

Folia samochodowa – co świadczy o jej złej jakości?

Przyciemnianie szyb to zabieg, który może zostać wykonany zarówno przez profesjonalną firmą, jak i na własną rękę. Jeśli decydujemy się na drugie rozwiązanie należy zaopatrzyć się w szereg niezbędnych akcesoriów, takich jak rakle czy opalarka. Aby jednak wszystko zostało wykonane tak jak trzeba, a efekt był satysfakcjonujący niezbędna jest dobrej jakości folia do przyciemniania szyb. Na rynku można znaleźć produkty w różnych cenach i parametrach. Niestety jeśli podejmiemy niewłaściwą decyzję może się okazać, że folia jest mało wytrzymała, o czym przekonamy się już na etapie przyklejania. Co świadczy o tym, że mamy do czynienia z niskiej jakości produktem?

Po czym poznać słabej jakości folię?

Najbardziej wyraźnym sygnałem świadczącym o tym, że mamy do czynienia z folią, której jakość jest wątpliwa są widoczne uszkodzenia mechaniczne. W tej sytuacji jej naklejanie nie ma sensu, bowiem w trakcie aplikacji istnieje duże ryzyko pogłębienia owych uszkodzeń. Co więcej taka folia będzie wyglądać po prostu brzydko. Nie ma zatem co liczyć na jakąkolwiek ochronę. Najlepszym rozwiązaniem jest wyrzucenie takiego produktu i zainwestowanie w nowy, lepszej jakości.

Jeśli zakupiona przez nas folia do przyciemniania szyb była z niskiej półki, z biegiem czasu zauważymy, że zaczyna zmieniać kolor na fioletowy. Dzieje się tak pod wpływem działania promieni słonecznych. Taka reakcja świadczy o użyciu barwników słabej jakości.

Folia do przyciemniania szyb – na co jeszcze należy uważać?

Jeśli po pewnym czasie na powierzchni folii, która została założona w prawidłowy sposób pojawiają się bąbelki lub złuszczenia oraz dochodzi do jej obkurczania, również jest to dowód, że produkt był niewystarczająco dobry. W tej sytuacji nie pozostaje nam nic innego jak demontaż, bowiem pomarszczona folia prezentuje się fatalnie i do tego nie spełnia swojej funkcji. W trakcie kupowania tego typu produktów zawsze warto sięgać do pewnych źródeł, a dodatkowo upewnić się czy posiadają one certyfikat wydawany przez Instytut Ceramiki i Materiałów Budowlanych.

Zapraszamy po więcej informacji: Folia do przyciemniania szyb Warszawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

sześć + 10 =