Bidet w aranżacji nowoczesnej łazienki!

Bidet w aranżacji nowoczesnej łazienki!

Wszyscy wiemy, że urządzenia sanitarne, to niezbędne akcesoria do funkcjonowania łazienki. Mamy wiele przykładów na pokoje kąpielowe, łazienki wyposażone w sauny i wanny wolnostojące, ale elementem, którego nie sposób pominąć jest toaleta WC i bidet. Dotychczas, bidet był rozwiązaniem popularnym głównie w krajach południowych, w Polsce postrzegano go jako wyznacznik wyższego poziomu życia. W chwili obecnej bidet tworzy cześć designu pomieszczenia jakim jest łazienka. Doskonale go dopełnia, a przy okazji jest również funkcjonalny i po prostu przydatny. Jak zatem bidet sprawdza się w aranżacji nowoczesnej łazienki?

Do czego służy bidet – główne przeznaczenie bidetu

Bidet w swym wyglądzie przypomina nieco miskę stojącą, ale obecnie produkowane są również bidety wiszące. Zazwyczaj producenci produkują sety, by móc łazienkę wyposażyć w jedną serię. Przykładem na to są bidety Cersanit lub innych producentów. Bidet wraz z baterią bidetową, jest montowany zazwyczaj blisko miski WC.

To dobry pomysł, ponieważ ich funkcje są ze sobą ściśle powiązane. Bidet jest przeznaczony dla osób, które w sposób szczególny dbają o higienę osobistą. Jest on przeznaczony do podmywania się po skorzystaniu z toalety. Czasem użycie papieru toaletowego nie wystarczy do potrzymania wysokiej higieny osobistej. Jest on przydatny również w lecie do mycia stóp, miejsc intymnych i ogólnego odświeżenia.

Bidet stojący lub wiszący stanowi ważny element wyposażenia łazienki. Sprawdza się szczególnie dla osób, które mają skłonności do infekcji, dzięki bidetowi łatwo można zachować czystość. Niektóre modele bidetów nie posiadają deski, ale występują również ze specjalną pokrywą. Wyróżnia się również toalety z bidetem przeznaczone dla osób niepełnosprawnych.

bidet

Jak korzystać z bidetu?

Korzystanie z bidetu stojącego lub wiszącego jest bardzo proste. Oczywiście do montażu każdego z nich potrzebny jest syfon, a także korek klik klak, by można było zamknąć odpływ. Niezbędna jest również bateria bidetowa. Obecnie na rynku mamy wiele takich baterii do wyboru, są zarówno podtynkowe, jak i natynkowe, wraz ze słuchawką bidetową w zestawie. Najlepiej by bidet był zamontowany blisko sedesu, by można było szybko i łatwo skorzystać z umycia się po wykonaniu toalety.

Świetnym rozwiązaniem, na które wpadli już niektórzy producenci jest toaleta z bidetem, czyli sedes wc z funkcją bidetu, lub tak zwana miska myjąca. Jest to niezwykle proste rozwiązanie, ponieważ po skończonej toalecie, wystarczy nacisnąć tylko kilka przycisków, by móc skorzystać z opcji podmywania i suszenia. Jest to rozwiązanie higieniczne i wygodne. Należy pamiętać, że wiele zależy od możliwości ruchowych użytkownika, ale z reguły korzystanie z bidetu jest bardzo łatwe.

Jak zamontować bidet?

Jeśli chodzi o montaż bidetu, to wszystko zależy od rodzaju odpływu. Można wówczas wybrać wersje wiszącą, lub montowaną na ścianie. Aby swobodnie korzystać z bidetu należy zachować odpowiednią odległość i odstęp od miski wc. Zaleca się około 20 cm zarówno z jednej jak i z drugiej strony. Do montażu bidetu wiszącego potrzebny jest odpowiedni stelaż podtynkowy, zaś do montażu bidetu stojącego potrzebne są wkręty mocujące i mata wygłuszająca.

1 komentarz do “Bidet w aranżacji nowoczesnej łazienki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzynaście + 19 =