W jakich sytuacjach można uzyskać wyższe odszkodowanie z polisy komunikacyjnej?

W jakich sytuacjach można uzyskać wyższe odszkodowanie z polisy komunikacyjnej?

Sytuacje, w których firmy ubezpieczeniowe nie wypłacają pełnej kwoty odszkodowania nie są wcale rzadkie. W takich sytuacjach zawsze można decydować się na uzyskanie pełnej kwoty pieniędzy. Niezbędne jest w tym celu zdecydowanie się na takie firmy, które są w stanie zapewnić profesjonalne prowadzenie spraw o uzyskanie pełnego odszkodowania.

Kiedy warto starać się o odszkodowanie?

Na dopłaty do odszkodowań mogą liczyć tacy poszkodowaniu, którzy uważają, że uzyskali odszkodowania zbyt niskie. W tym względzie niezbędne jest dokonanie oceny kosztorysów naprawy samochodów. Informacje takie musi zapewnić ubezpieczyciel, u którego posiadamy wykupioną polisę komunikacyjną. W takich dokumentach można sprawdzić zapisy dotyczące:

  • amortyzacji,
  • użytych części zmiennych,
  • wykonanych napraw lub wymian części,
  • wartości pojazdu.

Trzeba brać pod uwagę, że amortyzacja jest niedopuszczalna w zakresie stosowania jej przez ubezpieczycieli do wyliczania wysokości odszkodowania. Natomiast firmy ubezpieczeniowe nadal realizują taki proceder.

W ramach takich działań firma ubezpieczeniowe odejmuje od wartości nowych części, które zostały zamontowane w samochodzie wartości zużycia części, które znajdowały się w samochodzie. W ten sposób w kosztorysie wykonania naprawy samochodu możliwe jest obniżenie odszkodowania o określony procent. Osoby, które mają doświadczenie w ocenie kosztorysów dostarczonych od ubezpieczyciela są w stanie ocenić, czy ubezpieczyciel zastosował taki sposób wyliczania odszkodowania.

Użycie części zamiennych a odkup odszkodowań

Naprawa samochodu powinna wykorzystywać oryginalne części, jeśli takie znajdowały się w samochodzie, który został uszkodzony. Jednak zdarza się, że firmy ubezpieczeniowe w ramach oszczędności stosują nieoryginalne części, na których nie znajduje się logo producenta pojazdu. W kosztorysie takie części zostają odpowiednio oznaczone. Jeśli zauważy się taki informacje wówczas może to być jedna z przesłanek, że warto skorzystać z usług, które oferuje firma JW GROUP – ODKUP ODSZKODOWAŃ OC.

Innym problemem, który występuje w przypadku rozliczania odszkodowań jest naprawa uszkodzonych części. Bardzo często naprawiane są części, które znajdują się w bardzo złym stanie. Wynika to z faktu, że naprawa wielu części jest znacznie tańsza w stosunku do decydowania się na wykonanie zakupu oryginalnych części. Oczywiście niezbędne jest do oceny tego, czy wymiana była konieczna wiedzy. Wiele zależy przede wszystkim od wskazówek ze strony producenta.

Sprzedaż szkody

Gdy chce się odzyskać utracone odszkodowanie bardzo ważne jest dokonanie oceny jaka droga będzie bardziej opłacalna. Z jednej strony decydować można się na firmy, które są w stanie zapewnić załatwienie sprawy w polubowny sposób. Z drugiej strony są firmy, które są w stanie zapewnić odkup odszkodowania.

Oczywiście poszczególne rozwiązania mają swoje plusy oraz minusy. Na odkup odszkodowania można zdecydować się w sytuacji, gdy zależy nam na szybkim czasie uzyskanie środków finansowych. Jednocześnie jest to rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu, aby zajmować się prowadzenie spraw przed sądami czy na realizowanie spotkań z ubezpieczycielem. Natomiast osoby, które chcą uzyskać większe odszkodowanie powinny decydować się na firmy, które są w stanie poprowadzić sprawę od negocjacji z firmą ubezpieczeniową, aż do procesu sądowego.

Przeczytaj też: Czym są dopłaty do odszkodowań komunikacyjnych oc i jak je uzyskać

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × 1 =