Jak wybrać idealne łóżko dziecięce w 2022? Sprawdź nasz poradnik

Jak wybrać idealne łóżko dziecięce w 2022? Sprawdź nasz poradnik

Kiedy nasze pociechy rosną, przychodzi moment w życiu dziecka i rodziców na zmianę łóżka dziecięcego. Dobrze dobrane łóżka dziecięce mają wpływ na zdrowy sen, a tym samym rozwój dziecka. Jak wybrać najlepsze łóżka dziecięce, aby nasze potomstwo wysypiało się i miało energię na każdy dzień? Sprawdźmy poniżej.

Zwróć uwagę, z czego wykonane jest łóżko dziecięce

Zdrowy sen, to ważny element rozwoju u dzieci, nie będzie jednak łatwo, jeśli nasze dziecko będzie miało niewygodne łóżko. Wstanie wówczas bez energii i sił do zabawy, czy nauki. Dlatego prócz wygody i komfortu warto zwrócić również uwagę na to z jakich materiałów jest wykonane łóżko. Surowiec powinien być przyjazny dla dzieci, przebadany, a samo łóżeczko powinno posiadać odpowiednie certyfikaty. Wszystko dla bezpieczeństwa naszych dzieci.

Przed zakupem upewnij się, że łóżko pasuje do aranżacji pokoju

Bardzo ważną kwestią jest również kolorystyka. To, czy łóżko będzie kolorowe, krzykliwe, czy raczej może w stonowanych barwach będzie miało wpływ nie tylko na samopoczucie dziecka i jego komfort, ale również na całą aranżację pokoju. Warto zwrócić na to uwagę, ponieważ pokoje i meble oraz łóżka dziecięce powinny ze sobą współgrać i dobrze komponować. Weźmy pod uwagę preferencję naszych dzieci, czy wolą może delikatne kolory, a może jednak świetnie czują się z fuksją i czerwienią w otoczeniu. Ten wybór ma również wpływ na ich dobry sen.

Sprawdźmy, jakiego rozmiaru łóżka potrzebuje nasze dziecko

Kluczowym elementem przy wyborze łóżka dziecięcego jest rozmiar. Wszystko dlatego, że rozmiar ma wpływ na komfort snu. Dziecko nie może mieć za małego łóżka. Musi ono być dostosowane do wzrostu, wieku dziecka, a materac dostosowany do wagi. Musimy brać pod uwagę również, że łóżko dwulatka nie będzie już komfortowe dla starszaka. Rozmiar łóżka można dostosować indywidualnie, lecz przyjęte rozmiary dla wieku dziecka to dla dwulatka łóżko 140×70, dla 4 latka 160×80, a dla dziecka w wieku szkolnym 180×90. Co ciekawe, istnieją również łóżka z dodatkowym pokładem do spania, gdyby dziecko chciało zasnąć przy rodzicu, lub spać z rodzeństwem. Wiele modeli znajdziemy na https://www.meble-bogart.pl/lozko-dzieciece-pojedyncze-lily-80×160—bialy-p-50189-1023-1023.html, gdzie dostosujemy nie tylko rozmiar, ale również styl łóżka do pokoju naszego dziecka.

Łóżka dziecięce powinny być funkcjonalne.

Prócz tego, że można się wyspać na danym łóżku, warto byłoby zerknąć czy ma ono jeszcze inne dodatkowe funkcje, na przykład szuflady na bieliznę, lub pościel. Bardzo ważna dla bezpieczeństwa, szczególnie dla dzieci młodszych, jest barierka ochronna. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe rzeczy, które jeszcze bardziej poprawią komfort użytkowania łóżka dziecięcego.

Nie zapomnijmy o wygodnym materacu

Wiemy jak bardzo ważny jest sen zarówno dla nas dorosłych jak i dla dzieci. Wygodny materac sprawi, że dziecko będzie miało spokojny i zdrowy sen. Dobrym rozwiązaniem są materace o odpowiedniej wielkości oraz ze ściąganym pokrowcem, chroniącym materac przed zabrudzeniami. Dobry materac będzie służył długie lata.

Artykuł powstał przy wsparciu oraz inspiracji sklepu meblowego Meble Bogart.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

14 + 9 =