Tropikalne i egzotyczne perfumy. TOP 5 zapachów

Tropikalne i egzotyczne perfumy. TOP 5 zapachów

Perfumy tropikalne, z egzotycznymi aromatami będą hitem roku 2023. Branża perfumeryjna będzie proponować je przede wszystkim w miesiącach letnich. Warto jednak wiedzieć, że już teraz na rynku nie brakuje perfum, które bazują na egzotycznych woniach. Niezwykle kobiece i romantyczne są świetnym wyborem dla kobiet, które lubią się wyróżniać. Jakie wonie zawierają perfumy tropikalne?

Ciemiernik – mocne i nietypowe perfumy

Ciemiernik jest rośliną z rodziny jaskrowatych. Występuje w ok. 20 gatunków i uprawiany jest na całym świecie. Co ciekawe kwiat ten kwitnie również zimą. Zapach ciemiernika zależy przede wszystkim od gatunku rośliny, ale zazwyczaj jest mocny, głęboki, drzewno-ziołowy. Perfumy z nim przywodzą na myśl wonie ziemi i mchu. Woń ciemiernika wyraźnie wyczuwalna jest w takich kompozycjach jak Black XS Potion oraz Black XS Los Angeles – obydwa od marki Paco Rabbane.

Lotos – perfumy pełne harmonii

Pojawiający się w perfumach lotos nadaje kompozycji egzotycznego aromatu. Kojarzony z kulturami Wschodu jest symbolem czystości, piękna i boskości, a także harmonii i równowagi. Po perfumy z lotosem chętnie sięgają osoby ceniące delikatne, lekko słodkie i pudrowe aromaty. Wybierają one, chociażby propozycje Calvin Klein perfumy damskie Euphoria czy Bright Crystal Versace.

Strelicja – perfumy z nutą Ameryki Południowej

Strelicja to roślina naturalnie występująca w Ameryce Południowej. Na tym kontynencie znana jest też pod nazwą „rajskiego ptaka”. Rajskie ptaki mają przypominać jej duże kwiaty w kolorze pomarańczowo-fioletowym. Zapach tej tropikalnej rośliny odnaleźć można we flakonie Playboy Super Playboy for Her oraz tropikalno-słodkim zapachu Britney Spears Maui Fantasy.

Różanecznik – perfumy dla lubiących intensywne zapachy

Różanecznik jest mało znaną rośliną z rodziny wrzosowatych. Występuje w postaci krzewów, naturalnie rośnie przede wszystkim w Azji. Znany jest przede wszystkim z pięknych kwiatów, które przybierają odcienie różu, czerwieni, żółci, fioletu. W branży perfumeryjnej wykorzystywany jest głównie różanecznik żółty. Olejek eteryczny z tej rośliny wykorzystywany jest do tworzenia wysokogatunkowych perfum o intensywnym, piżmowym zapachu. Egzotyczna woń różanecznika pojawia się m.in. w Versace Versace oraz Estee Lauder Intuition.

Osmantus – perfumy o azjatyckich akordach

W tropikalnych perfumach częstym składnikiem jest osmantus. Roślina ta pochodzi z Chin, gdzie uprawiana jest od tysięcy lat. Osmantus należy do rodziny fiołków i oliwek, chociaż jego zapach łatwo można pomylić z morelą i brzoskwinią. Jego woń odnaleźć można w wielu kultowych pachnidłach np. Gucci Flora czy Narciso Rodriguez Narciso Rodriguez for Her.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × 5 =