Karmnik dla ptaków z kartonu po mleku to ciekawy, a zarazem skuteczny sposób na to, by zapewnić ptakom pożywienie, niezbędne w okresie zimowych mrozów. Jak bowiem wiadomo, nie wszystkie gatunki odlatują do ciepłych krajów, a te, które zostają na miejscu, często mają trudności w zdobyciu pożywienia. Podejmij wyzwanie i stwórz własnoręcznie wyjątkowy karmnik, który zaspokoi głód ptaków, a dla ciebie będzie źródłem satysfakcji z wykonanego zadania.
Co będzie potrzebne do zbudowania karmnika z kartonu po mleku?
Jeśli chodzi o karmnik dla ptaków projekty są naprawdę różne. Karmnik dla ptaków z recyklingu czy palet już nikogo nie dziwi. Co więcej, pomysłowe karmniki dla ptaków cieszą się znacznie większą popularnością niż te, które zakupić można w sklepach zoologicznych. Dlaczego? Bo to nie tylko forma pomocy, ale również i dobrej zabawy, a w ostateczności również satysfakcji z efektów samodzielnej pracy. Jeśli marzy ci się karmnik dla ptaków zrób to sam, by przekonać się, że nie musisz wcale posiadać szczególnych umiejętności i skomplikowanych narzędzi. Zwłaszcza, gdy będziesz wykonywać go z kartonu po mleku. W tym celu potrzebny jest bowiem tylko karton, a także kilka prostych narzędzi, takich jak: linijka, ołówek, nożyczki i niewielki kawałek sznurka. By powstał taki karmnik dla ptaków na balkon przydadzą się również patyczki po lodach oraz taśma klejąca dwustronna.
Budowa karmnika dla ptaków z kartonu po mleku krok po kroku
Jak zrobić prosty karmnik dla ptaków? Chyba nie można wymyślić bardziej prostego schematu, niż karmnik dla ptaków z kartonu. Nie wymaga on ani skomplikowanych narzędzi i materiałów, ani tym bardziej umiejętności. Zobacz więc jak stworzyć karmnik dla ptaków krok po kroku i ciesz się z efektów swojej pracy.
Budowa karmnika z kartonu po mleku – krok 1
Jeśli chcemy zbudować karmnik krok po kroku, należy rozpocząć przede wszystkim od zgromadzenia niezbędnych narzędzi. Tego typu przedsięwzięcie nie może obejść się bez kartonu po mleku, a także narzędzi (nożyczki, ołówek, dziurkacz, linijka). Przygotuj również taśmę klejącą i sznurek, na którym zawiesisz swoje dzieło.
Budowa karmnika z kartonu po mleku – krok 2
Tworząc karmnik dla ptaków schemat należy rozpocząć od narysowania drzwi, przez które ptaki będą mogły wejść do środka. Nie wyrzucaj ich jednak, a zegnij, tworząc daszek. Dzięki niemu ziarno zyska ochronę przed wilgocią, a ptaszki przed zimnem.
Budowa karmnika z kartonu po mleku – krok 3
Przygotuj teraz patyczki po lodach lub też nieco dłuższe. Karmnik dla ptaków z kartonu musi mieć bowiem ułatwienie, pozwalające ptakom na wejście do jego wnętrza. Przyklej je tak, by jak największa część wystawała poza konstrukcję i podklej taśmą dwustronną. Dziurkacz z kolei wykorzystaj po to, by zrobić otwory na czubku, przewlekając przez nie sznurek, dzięki któremu możliwe będzie zawieszenie całej konstrukcji. Z pewnością zauważysz teraz, że to jeden z najłatwiejszych sposobów na to, jak zrobić karmniki dla ptaków.
Budowa karmnika z kartonu po mleku – krok 4
Twój prosty karmnik dla ptaków jest już gotowy. Nasyp więc do niego ziarna i umieść w widocznym dla ptaków, a zarazem bezpiecznym dla nich miejscu. To ciekawy pomysł na karmnik dla ptaków, który nie wymaga wiele wysiłku, a niesie ze sobą wiele satysfakcji z wykonanego zadania.
Jak zrobić karmnik dla ptaków z butelki?
Karmnik dla ptaków z butelki to wyjątkowo proste, a zarazem funkcjonalne rozwiązanie. Pewnie wiele osób zastanawia się teraz, jak zrobić karmnik dla ptaków z butelki i czy w ogóle jest to możliwe. W praktyce okazuje się, że jest to bardzo łatwe zadanie! Wystarczy przygotować dużą plastikową butelkę ze sprawną zakrętką, śrubę, nożyczki i sznurek oraz drewnianą łyżkę z zestawów kuchennych. Przy pomocy nożyczek wytnij dwa otwory i przeciągnij przez nie trzonek drewnianej łyżki. W zakrętce zrób dwie dziurki, przez które przeciągniesz sznurek. Wykorzystując lejek, wsyp ziarna do butelki. Takie karmniki dla ptaków nie wymagają sporo pracy, a przynoszą wiele pożytku.
Jak zrobić drewniany karmnik dla ptaków?
Duży karmnik dla ptaków można wykonać z drewna. Jeśli chcesz zrobić właśnie taki karmnik dla ptaków szablon przyda się na początkowym etapie pracy. Drewniany karmnik dla ptaków do samodzielnego montażu wymaga nieco więcej pracy, ale efekt z pewnością wynagrodzi wysiłek, włożony w jego wykonanie. Karmniki dla ptaków z drewna świetnie sprawdzają się w przydomowych ogrodach. Warto powiesić je blisko okna, by cieszyć wzrok ptakami, korzystającymi z posiłku. To również świetny pomysł na karmnik dla ptaków na parapet. To rozwiązanie z pewnością docenią dzieci, które będą mogły z bliska obserwować posilające się ptaki. Drewniany karmnik często wykonywany jest jako karmnik dla ptaków na nodze. Takie rozwiązanie często pełni funkcję nie tylko praktyczną, ale również i estetyczną.
Jak zrobić karmnik dla ptaków z kartonu po butach?
Niepotrzebny karton po butach znajdzie się w każdym domu. To świetny pomysł na karmnik dla ptaków z recyklingu. Wiesz już, jak zrobić karmnik dla ptaków z kartonu po mleku. Praca będzie wyglądała w tym przypadku niemalże identycznie. Do kartonu należy bowiem przykleić wieczko, a następnie zrobić otwór w jednej ze ścian tak, by ptaki miały dostęp do pokarmu. Tego typu karmnik dla ptaków to niezwykle ekonomiczny, a zarazem użyteczny produkt. Sprawdzi się jako karmnik dla ptaków na balkonie. Może być również umieszczony na gałęzi drzewa w ogrodzie.
Jak zrobić karmnik dla ptaków z patyczków po lodach?
Jest on wykonany w formie tacki, która powstaje ze sklejonych ze sobą patyczków. Wystarczy tylko skleić patyczki w kształt kwadratu i dokleić niewielkie ściany, by karmnik dla ptaków zyskał odpowiedni kształt. Teraz można go jeszcze pomalować na ulubiony kolor, by móc cieszyć się z efektów pracy.
To jeszcze nie wszystkie pomysły na karmnik dla ptaków z recyklingu. Sporą popularnością cieszy się w ostatnich latach karmnik dla ptaków z palet czy też karmnik dla ptaków stojący. Ważne jest jednak, aby nie zapomnieć o głównym celu działań, czyli o zapewnieniu posiłku dla ptaków, umożliwiając im przetrwanie ciężkiego okresu zimowych mrozów.
fajne te pomysły na karmnik, może coś zrobię w tym roku.