Jak zrobić karmnik dla ptaków z kartonu po mleku?

Jak zrobić karmnik dla ptaków z kartonu po mleku?

Karmnik dla ptaków z kartonu po mleku to ciekawy, a zarazem skuteczny sposób na to, by zapewnić ptakom pożywienie, niezbędne w okresie zimowych mrozów. Jak bowiem wiadomo, nie wszystkie gatunki odlatują do ciepłych krajów, a te, które zostają na miejscu, często mają trudności w zdobyciu pożywienia. Podejmij wyzwanie i stwórz własnoręcznie wyjątkowy karmnik, który zaspokoi głód ptaków, a dla ciebie będzie źródłem satysfakcji z wykonanego zadania.

Co będzie potrzebne do zbudowania karmnika z kartonu po mleku?

Jeśli chodzi o karmnik dla ptaków projekty są naprawdę różne. Karmnik dla ptaków z recyklingu czy palet już nikogo nie dziwi. Co więcej, pomysłowe karmniki dla ptaków cieszą się znacznie większą popularnością niż te, które zakupić można w sklepach zoologicznych. Dlaczego? Bo to nie tylko forma pomocy, ale również i dobrej zabawy, a w ostateczności również satysfakcji z efektów samodzielnej pracy. Jeśli marzy ci się karmnik dla ptaków zrób to sam, by przekonać się, że nie musisz wcale posiadać szczególnych umiejętności i skomplikowanych narzędzi. Zwłaszcza, gdy będziesz wykonywać go z kartonu po mleku. W tym celu potrzebny jest bowiem tylko karton, a także kilka prostych narzędzi, takich jak: linijka, ołówek, nożyczki i niewielki kawałek sznurka. By powstał taki karmnik dla ptaków na balkon przydadzą się również patyczki po lodach oraz taśma klejąca dwustronna.

karmnik dla ptaków krok po kroku

Budowa karmnika dla ptaków z kartonu po mleku krok po kroku

Jak zrobić prosty karmnik dla ptaków? Chyba nie można wymyślić bardziej prostego schematu, niż karmnik dla ptaków z kartonu. Nie wymaga on ani skomplikowanych narzędzi i materiałów, ani tym bardziej umiejętności. Zobacz więc jak stworzyć karmnik dla ptaków krok po kroku i ciesz się z efektów swojej pracy.

Budowa karmnika z kartonu po mleku – krok 1

Jeśli chcemy zbudować karmnik krok po kroku, należy rozpocząć przede wszystkim od zgromadzenia niezbędnych narzędzi. Tego typu przedsięwzięcie nie może obejść się bez kartonu po mleku, a także narzędzi (nożyczki, ołówek, dziurkacz, linijka). Przygotuj również taśmę klejącą i sznurek, na którym zawiesisz swoje dzieło.

Budowa karmnika z kartonu po mleku – krok 2

Tworząc karmnik dla ptaków schemat należy rozpocząć od narysowania drzwi, przez które ptaki będą mogły wejść do środka. Nie wyrzucaj ich jednak, a zegnij, tworząc daszek. Dzięki niemu ziarno zyska ochronę przed wilgocią, a ptaszki przed zimnem.

Budowa karmnika z kartonu po mleku – krok 3

Przygotuj teraz patyczki po lodach lub też nieco dłuższe. Karmnik dla ptaków z kartonu musi mieć bowiem ułatwienie, pozwalające ptakom na wejście do jego wnętrza. Przyklej je tak, by jak największa część wystawała poza konstrukcję i podklej taśmą dwustronną. Dziurkacz z kolei wykorzystaj po to, by zrobić otwory na czubku, przewlekając przez nie sznurek, dzięki któremu możliwe będzie zawieszenie całej konstrukcji. Z pewnością zauważysz teraz, że to jeden z najłatwiejszych sposobów na to, jak zrobić karmniki dla ptaków.

Budowa karmnika z kartonu po mleku – krok 4

Twój prosty karmnik dla ptaków jest już gotowy. Nasyp więc do niego ziarna i umieść w widocznym dla ptaków, a zarazem bezpiecznym dla nich miejscu. To ciekawy pomysł na karmnik dla ptaków, który nie wymaga wiele wysiłku, a niesie ze sobą wiele satysfakcji z wykonanego zadania.

karmnik dla ptaków schemat

Jak zrobić karmnik dla ptaków z butelki?

Karmnik dla ptaków z butelki to wyjątkowo proste, a zarazem funkcjonalne rozwiązanie. Pewnie wiele osób zastanawia się teraz, jak zrobić karmnik dla ptaków z butelki i czy w ogóle jest to możliwe. W praktyce okazuje się, że jest to bardzo łatwe zadanie! Wystarczy przygotować dużą plastikową butelkę ze sprawną zakrętką, śrubę, nożyczki i sznurek oraz drewnianą łyżkę z zestawów kuchennych. Przy pomocy nożyczek wytnij dwa otwory i przeciągnij przez nie trzonek drewnianej łyżki. W zakrętce zrób dwie dziurki, przez które przeciągniesz sznurek. Wykorzystując lejek, wsyp ziarna do butelki. Takie karmniki dla ptaków nie wymagają sporo pracy, a przynoszą wiele pożytku.

karmnik dla ptaków z kartonu po mleku

Jak zrobić drewniany karmnik dla ptaków?

Duży karmnik dla ptaków można wykonać z drewna. Jeśli chcesz zrobić właśnie taki karmnik dla ptaków szablon przyda się na początkowym etapie pracy. Drewniany karmnik dla ptaków do samodzielnego montażu wymaga nieco więcej pracy, ale efekt z pewnością wynagrodzi wysiłek, włożony w jego wykonanie. Karmniki dla ptaków z drewna świetnie sprawdzają się w przydomowych ogrodach. Warto powiesić je blisko okna, by cieszyć wzrok ptakami, korzystającymi z posiłku. To również świetny pomysł na karmnik dla ptaków na parapet. To rozwiązanie z pewnością docenią dzieci, które będą mogły z bliska obserwować posilające się ptaki. Drewniany karmnik często wykonywany jest jako karmnik dla ptaków na nodze. Takie rozwiązanie często pełni funkcję nie tylko praktyczną, ale również i estetyczną.

karmnik dla ptaków z kartonu

Jak zrobić karmnik dla ptaków z kartonu po butach?

Niepotrzebny karton po butach znajdzie się w każdym domu. To świetny pomysł na karmnik dla ptaków z recyklingu. Wiesz już, jak zrobić karmnik dla ptaków z kartonu po mleku. Praca będzie wyglądała w tym przypadku niemalże identycznie. Do kartonu należy bowiem przykleić wieczko, a następnie zrobić otwór w jednej ze ścian tak, by ptaki miały dostęp do pokarmu. Tego typu karmnik dla ptaków to niezwykle ekonomiczny, a zarazem użyteczny produkt. Sprawdzi się jako karmnik dla ptaków na balkonie. Może być również umieszczony na gałęzi drzewa w ogrodzie.

karmnik dla ptaków

Jak zrobić karmnik dla ptaków z patyczków po lodach?

Jest on wykonany w formie tacki, która powstaje ze sklejonych ze sobą patyczków. Wystarczy tylko skleić patyczki w kształt kwadratu i dokleić niewielkie ściany, by karmnik dla ptaków zyskał odpowiedni kształt. Teraz można go jeszcze pomalować na ulubiony kolor, by móc cieszyć się z efektów pracy.

To jeszcze nie wszystkie pomysły na karmnik dla ptaków z recyklingu. Sporą popularnością cieszy się w ostatnich latach karmnik dla ptaków z palet czy też karmnik dla ptaków stojący. Ważne jest jednak, aby nie zapomnieć o głównym celu działań, czyli o zapewnieniu posiłku dla ptaków, umożliwiając im przetrwanie ciężkiego okresu zimowych mrozów.

1 komentarz do “Jak zrobić karmnik dla ptaków z kartonu po mleku?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 + 17 =