Jak uszyć legowisko dla kota?

Jak uszyć legowisko dla kota?

Szycie legowiska dla kota to nie takie łatwe, ale za to bardzo wdzięczne zadanie. Dowiedz się więc, jak uszyć legowisko dla kota, by twój pupil mógł cieszyć się najwyższym komfortem, a ty satysfakcją z wykonanego zadania.

Jak zaprojektować wygodne legowisko dla kota?

Niezależnie od tego czy to drapak własnej roboty, czy też spanie dla kotka, każdy produkt dla zwierząt musi cechować się wygodą i funkcjonalnością. Jeśli chcemy sami wykonać legowisko dla kota jak zrobić odpowiedni projekt? Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę rozmiar pupila. Kokon dla kota mniejszego rozmiaru z pewnością będzie wyglądał inaczej, niż posłanie dla kota z większych ras. Posłanie dla kota musi być również komfortowe tak, by zwierzak chciał spędzać w nim czas. Projektując legowisko dla kota zrób to sam, by twój pupil był zadowolony. Bo w końcu kto zna go lepiej, niż ty?

legowisko dla kota diy

Jak uszyć legowisko dla kota w kilku prostych krokach?

Legowisko dla kota możemy zakupić w sklepie zoologicznym. Możemy go jednak również uszyć własnoręcznie. Legowisko dla kota diy będzie z pewnością idealnym rozwiązaniem, które nasz zwierzak pokocha. My z kolei zyskamy satysfakcję z podjętego wzywania. Zobacz, jak to zrobić krok po kroku!

Szycie legowiska dla kota – krok 1

Jak uszyć legowisko dla kota? Zanim zaczniesz pracę, przygotuj niezbędne narzędzia. To przede wszystkim materiał o wymiarach 70×70 cm. Najlepiej by był on w dwóch kolorach. Należy również zadbać o wypełnienie legowiska. Dodatkowo przygotuj również lamówkę i sznurek o długości niespełna 2,5 m oraz nici. Przydadzą się również nożyczki, miarka, szpilki, agrafka, pisak i żelazko.

Szycie legowiska dla kota – krok 2

Rozpocznij teraz szycie posłania dla kota. W tym celu narysuj dwa koła. Jedno z nich będzie mieć promień 32,5 cm. To koło wytnij. Czynność powtórz dwukrotnie, rysując duże koło zarówno na wewnętrznym, jak i zewnętrznym materiale. Drugie koło będzie mieć promień 21,5 cm. Narysuj je na jednym z wyciętych kół.

Szycie legowiska dla kota – krok 3

Tak powstały wykrój podziel na 10 równych części. Najlepiej w tym celu policzyć obwód koła i otrzymany w ten sposób wynik podzielić na 10. Z pianki odzieżowej wytnij teraz 3 koła. Ważne, aby ich promień był mniejszy, niż mniejsze koła, które zostały wcześniej narysowane. Dzięki temu leżanka dla kota będzie miękka

Szycie legowiska dla kota – krok 4

Ułóż zewnętrzną warstwę materiału lewą stroną do góry. Na niej ułóż piankę i drugą część legowiska tym razem lewą stroną ku dołowi. Piankę znajdującą się pomiędzy warstwami musisz teraz upiąć szpilkami. Umieść je na linii mniejszego koła. W ten sposób wyznaczysz linię szycia. Zszyj teraz warstwy razem, a kocie legowisko zacznie nabierać pożądanego kształtu. Szew należy przeprowadzić również po 10 liniach, które zostały wyznaczone na początku pracy.

Szycie legowiska dla kota – krok 5

Powstałe w ten sposób panele wypchaj kulkami silikonowymi i zaszyj ich krawędzie. Zostaw 0,5 cm materiału od krawędzi. Spanie dla kota nie jest jednak jeszcze gotowe. Musisz bowiem przyszyć lamówkę. Pamiętaj, aby zostawić ok. 2 cm miejsca, by móc ładnie wykończyć obszycie. Teraz pozostaje już tylko umieścić w lamówce sznurek. Najszybciej zrobisz to przy pomocy agrafki. To zdecydowanie najszybszy, a zarazem łatwy sposób na to, jak uszyć legowisko dla kota, ale również jak uszyć kojec dla psa.

legowisko dla kota jak zrobić

Inne pomysły na legowisko dla kota

Miejsca, w których nasz pupil będzie spędzał sporo czasu, wcale nie musza być nudne. Drapak dla kota własnej roboty, czy zrobione własnoręcznie legowisko będzie z pewnością miłym urozmaiceniem. Podsuwamy więc kilka ciekawych pomysłów, spośród których każdy z pewnością wybierze coś dla swojego zwierzaka.

Jak zrobić legowisko dla kota ze swetra?

Aby zrobić to nietypowe legowisko dla kota, wystarczy tylko stary sweter i kilka niezbędnych narzędzi. Jak zrobić dla kota domek z niepotrzebnego swetra? Wystarczy obrócić go na lewą stronę, zaszywając otwór na głowę. Po ponownym obróceniu, należy wyznaczyć linię szycia, biegnącą między pachami. Wnętrze rękawów trzeba napełnić odpowiednio miękkim materiałem, a od dołu swetra umieścić poduszkę. Ostatnim krokiem będzie zszycie swetra z jaśkiem w środku.

Jak zrobić legowisko dla kota z kartonu?

Koty uwielbiają odpoczywać w kartonach, a tych z kolei nie brakuje w żadnym domu. Wybierz czysty karton tak, by pasował on swoim rozmiarem do potrzeb zwierzęcia. Możesz wypełnić go miękkim swetrem, poduszką czy fragmentem materaca. W jednej ze ścian możesz również wyciąć otwór. Tekturowy koszyk dla kota gotowy!

Jak zrobić legowisko dla kota ze skrzyni?

Skrzynia to również ciekawy pomysł na domek dla kota jak zrobić, by była ona dla zwierzaka atrakcyjna? Oczyszczoną i wyszlifowaną skrzynię pomaluj farbą w ulubiony kolorze. Jej dno wyściel czymś miękkim, by kot chciał spędzać w niej czas. Posłania dla kotów wymagają bowiem sporej dawki komfortu. Pomyśl również nad wycięciem specjalnego wejścia. Jest to niezbędne zwłaszcza wówczas, gdy skrzynia jest wysoka.

Jak zrobić legowisko dla kota na kaloryfer?

Legowisko dla kota na grzejnik to świetny pomysł. Koty uwielbiają bowiem wylegiwać się w cieple, który zapewnia im nagrzany kaloryfer. Leżanka na kaloryfer dla kota to przydatny gadżet, który łatwo wykonać samodzielnie. Wystarczy tylko suszarka na kaloryfer, by nasz pupil mógł cieszyć się komfortem w chłodne dni. Wcześniej jednak musisz usunąć z niej wszystkie pręty, na których wiesza się ubrania. Posłanie wykonaj z koca lub ręcznika. W tym celu wytnij jego odpowiedni fragment tak, bo odpowiadał on dwukrotnej wielkości suszarki. Twoje legowisko na kaloryfer jest już prawie gotowe. Wystarczy tylko złożyć materiał wzdłuż dłuższego boku i zszyć krótsze. Naciągnij materac na stelaż i powieś całość na kaloryferze, tworząc wyjątkowe legowisko na kaloryfer dla kota.

legowisko dla kota zrób to sam

Gdzie kot powinien mieć legowisko?

Kot może mieć legowisko wszędzie – ważne, by było ono w miejscu, które sam lubi i akceptuje. Kot na grzejniku, kot w szufladzie czy kot na komodzie – to normalny widok w domach, w których mieszkają czworonogi. Dlatego też warto przemyśleć dokładnie, gdzie zorganizować pupilowi miejsce odpoczynku, by czuł się w nim komfortowo i szybko przekonał się do płynących z niego walorów.

posłania dla kotów

Gdzie powinno znajdować się legowisko?

Posłania dla kotów powinny być umieszczane w cichych, spokojnych miejscach. Warto je również umieścić tam, gdzie kot lubi spędzać czas. Jeśli położymy go w kącie, do którego nasz pupil nawet nie zagląda, nie możemy oczekiwać, że nagle zacznie spędzać tam znacznie więcej czasu. Zanim ustawisz legowisko, poobserwuj więc zwyczaje kota, by do nich dopasować miejsce odpoczynku, które zostanie przez zwierzaka szybko zaakceptowane.

Szycie legowiska dla kota

Jaki materiał na legowisko dla kota?

Szycie legowiska dla kota powinno obejmować również dobór odpowiedniego materiału. Nie może być on bowiem zupełnie przypadkowy. Warto postawić na materiały, które będą przyjemne dla kota i praktyczne dla jego właściciela. Jak to zrobić? Na wnętrze legowiska warto wykorzystać materac, poduszeczkę, ewentualnie inną tkaninę bawełnianą. Z kolei pozostałe elementy można stworzyć z wodoodpornych tkanin, jak np. poliester. Dzięki temu kokon dla kota będzie łatwy w czyszczeniu, a przez to higieniczny i funkcjonalny.

1 komentarz do “Jak uszyć legowisko dla kota?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 + czternaście =