Czym usunąć ślady długopisu ze ściany, skóry i mebli?

Czym usunąć ślady długopisu ze ściany, skóry i mebli?

Plamy z długopisu to często przykra, ale nieunikniona sytuacja w domach, w których mieszkają dzieci. Czym zmyć długopis ze ściany to z kolei zmartwienie rodziców, którzy chcieliby usunąć skutki działalności swoich pociech. Podpowiadamy wiec, czym zmyć długopis ze ścian, tapet i innych elementów domowego wyposażenia, by odzyskały one dawny wygląd.

Plamy z długopisu na ścianach

Jak usunąć długopis ze ściany? Z reguły nie zadajemy sobie takiego pytania, dopóki dziecko nie postawi nas przed koniecznością zmierzenia się z tego rodzaju problemem. Zanim nasze pociechy zdadzą sobie sprawę z konsekwencji swoich działań, minie jeszcze sporo czasu. Wbrew pozorom, plamy z długopisu wcale nie są łatwe do usunięcia. Dzieje się tak zwłaszcza wówczas, gdy nie zareagujemy odpowiednio szybko. Nieestetyczne ozdoby przyciągają wzrok, psując wygląd wnętrza, niezależnie od tego, ile czasu włożyliśmy w jego aranżację. Czym zmyć długopis ze ściany i czy w ogóle da się to zrobić? Mamy kilka wskazówek dla zdesperowanych rodziców.

czym zmyć długopis ze ściany

TOP5 sposobów na zmycie długopisu ze ściany!

Plamy z tuszu długopisu nie są estetyczne, zwłaszcza gdy pojawiły się wyeksponowanych miejscach. Jak zmyć długopis ze ściany, by jej nie zniszczyć? Poznaj nasze propozycje!

Czym zmyć długopis – Woda z mydłem

Jeśli zastanawiasz się, czym wywabić plamę z długopisu, która szpeci ściany w twoim domu lub mieszkaniu, sięgnij po mydło. Warto jednak zrezygnować z tego najbardziej popularnego, a wybrać szare mydło, którego właściwości są znane i wykorzystywane przez gospodynie domowe już od dziesięcioleci. Spróbuj więc wykorzystać go również do rozwiązania swojego problemu. Jak zmyć długopis przy pomocy szarego mydła? Pocieraj nim nieestetyczne plamy i pozostaw na jakiś czas. Po godzinie zmyj szare mydło ze ściany przy pomocy czystej wody. To również skuteczny sposób na to, jak usunąć długopis ze skóry czy też jak usunąć długopis z zamszu.

Czym zmyć długopis – Kwasek cytrynowy

Kwasek cytrynowy to kolejny skuteczny sposób na to, jak wywabić plamę z długopisu z różnych materiałów, ale także i ze ściany. Jest to produkt powszechnie dostępny i z reguły znaleźć go można w każdej kuchni. Kwasek warto wykorzystać zwłaszcza wtedy, gdy plama z długopisu jest jeszcze świeża. Należy wówczas posypać ją kwaskiem i pozostawić w tym stanie przez kolejnych kila minut. Po upływie tego czasu, kwasek zmyj wodą. To skuteczny sposób na to, by pozbyć się długopisu ze ściany, ale również i odpowiedź na pytanie, jak usunąć długopis z kanapy czy czym zmyć długopis z ubrań. W każdym przypadku jednak warto spróbować, w jaki sposób farba czy materiał będą reagowały na daną substancję. Należy to zrobić w miejscu niedostępnym dla wzorku by przekonać się, czy dla naszej ściany będzie to bezpieczne rozwiązanie.

Czym zmyć długopis – Pasta do zębów

Jeśli w dalszym ciągu nie wiesz, jak usunąć plamy z długopisu, postaw na kolejne sprawdzone rozwiązanie. Tym razem będzie to pasta do zębów, którą z kolei znaleźć można w każdej łazience. Jak usunąć tusz z długopisu przy jej pomocy? W tym celu należy zamoczyć pobrudzone miejsce, a następnie posmarować go pastą do zębów. Pamiętaj, aby nie nałożyć zbyt dużej ilości preparatu. Nie powinien on również znajdować się na ścianie czy materiale zbyt długo. Po chwili zmyj więc go przy pomocy wody i ściereczki. To skuteczny sposób na to, czym usunąć długopis z materiału lub ze ściany. W każdym przypadku jednak sprawdź, czy pasta nie zniszczy powierzchni, na którą będzie naniesiona.

Czym zmyć długopis – Lakier do włosów

To dobry sposób przede wszystkim na to, czym zmyć długopis ze skóry lub ekoskóry. Może on jednak sprawdzić się również na ścianie. Pamiętaj jednak, żeby sprawdzić działanie lakieru w mniej dostępnym miejscu, zanim potraktujesz nim środek ściany w pokoju gościnnym. Jeśli będziesz już pewien, że lakier nie zniszczy farby, nałóż na nią zwilżony papierowy ręcznik. Następnie spryskaj go lakierem do włosów. Podobnym sposobem na to, jak zmyć długopis z ekoskóry i ze ściany będzie również spirytus lub woda kolońska.

Czym zmyć długopis – Sok z cytryny

Sok z cytryny to dobry sposób na stare plamy, których usunięcia chcemy podjąć się po upływie długiego czasu od ich pojawienia się na naszych ścianach. To powszechnie znany sposób na to, jak zmyć długopis z ubrań. Sprawdzić się może jednak również na ścianach. Sok z cytryny ma bowiem podobne właściwości, jak kwasek cytrynowy. Wystarczy wetrzeć go w zabrudzoną powierzchnię i odczekać jakiś czas. Cały proces kończy się zmyciem soku z cytryny czystą wodą. Jest bardzo prawdopodobne, że zejdzie on razem z nieestetycznymi plamami. Zanim jednak wykorzystasz cytrynę jako sposób na to czym zmyć długopis z ubrania, mebli czy ze ściany, spróbuj jak dany materiał zareaguje na niego, wyciskając sok w mniej dostępnym dla wzroku miejscu.

plamy z tuszu długopisu

Czym zmyć długopis ze skóry?

Jak zmyć długopis ze skóry? W tym celu możesz zastosować preparaty, które w swoim składzie mają alkohol. Będzie to np. lakier do włosów, zmywacz do paznokci czy też po prostu czysty spirytus. Jak usunąć plamę z długopisu przy ich pomocy? Należy ją przede wszystkim namoczyć. Na plamę połóż teraz papierowy ręcznik, który musisz spryskać lakierem, spirytusem czy zmywaczem do paznokci. Tusz powinien wsiąknąć w zwilżony ręcznik, nie uszkadzając przy tym skórzanego materiału. To nie tylko dobry sposób na to, jak zmyć długopis z kanapy ze skóry, ale również wykorzystywany od lat pomysł czym zmyć długopis z ekoskóry.

czym zmyć długopis

Czym zmyć długopis z mebli lakierowanych?

Wiesz już, czym zmyć długopis ze skóry. Pora dowiedzieć się, czym usunąć plamy z długopisu z mebli lakierowanych. Nieco inaczej bowiem wygląda sytuacja, gdy dziecko zrobi rysunek w kącie ściany, inaczej natomiast, gdy porysuje lakierowany stół w kuchni. W drugim przypadku ratunkiem może okazać się kwaśne mleko. Namocz w nim ściereczkę i pocieraj plamę do momentu, aż całkowicie zniknie. Działanie naturalnego preparatu możesz również wzmocnić sokiem z cytryny. Całą powierzchnię przetrzyj na koniec czystą ścierką lub ręcznikiem. To również dobry pomysł na to, czym zmyć długopis z tapety czy też jak zmyć długopis z kanapy skórzanej.

jak usunąć plamę z długopisu

Jak usunąć długopis z materiału?

Ratunkiem dla białej koszuli lub innego ulubionego ubrania może być sok z cytryny lub kwasek cytrynowy. To skuteczny sposób na to, czym zmyć długopis, jeśli plamy powstały już stosunkowo dawno. Jeśli używasz kwasku, należy posypać nim plamę i pozostawić na pewien czas, by mógł zadziałać. Jeśli natomiast decydujesz się na sok z cytryny, namocz w nim ubranie. W obu przypadkach, po odczekaniu określonego czasu, ciuchy trzeba wyprać. Gdy używasz kwasku czy soku jako sposób nie na to, jak usunąć długopis z materiału, ale na to, czym zmyć długopis z kanapy, pamiętaj również o dobrym jej wytarciu po zakończeniu całego procesu.

plamy z długopisu

Jak usunąć ślad po długopisie na jasnej ekoskórze?

Do usuwania plam na skórze naturalnej i ekoskórze najlepiej nadaje się spirytus. Najpierw należy jednak usunąć jak najwięcej atramentu. Można w tym celu wykorzystać np. zwilżony ręcznik papierowy. Wiedząc już, czym zmyć długopis z materiału jak ekoskóra, możesz przystąpić do pracy. Nasączonym w spirytusie wacikiem pocieraj plamę z długopisu, aż całkowicie zniknie. To skuteczny sposób na to, czym zmyć długopis ze skóry naturalnej i ekologicznej.

1 komentarz do “Czym usunąć ślady długopisu ze ściany, skóry i mebli?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dziewiętnaście − pięć =