O tym pamiętaj, gdy kupujesz używane auto!

O tym pamiętaj, gdy kupujesz używane auto!

Zakup samochodu z rynku wtórnego to nie lada wyzwanie. Zawsze trzeba liczyć się z ryzykiem trafienia na wyeksploatowany czy powypadkowy egzemplarz, którego stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Aby uniknąć przykrych niespodzianek warto pamiętać o paru istotnych kwestiach.

Dobrze przygotuj się do rozmowy ze sprzedawcą!

Aby zakup używanego samochodu okazał się strzałem w dziesiątkę, należy w pierwszej kolejności określić swoje oczekiwania względem niego oraz budżet na ten cel. To zdecydowanie ułatwi przeglądanie ofert i pozwoli zawęzić poszukiwania. Wybrane ogłoszenia należy zweryfikować w praktyce. Udając się na spotkanie ze sprzedawcą, warto mieć przy sobie wydrukowane ogłoszenie, aby sprawdzić zgodność słów sprzedającego z opisem. Jeśli ktoś nie czuje się zbyt pewnie w tematach motoryzacyjnych, powinien zabrać ze sobą kogoś doświadczonego w tym temacie. Wskazane jest ponadto, aby przed spotkaniem zasięgnąć informacji na temat najczęstszych usterek i wad fabrycznych charakterystycznych dla danego modelu auta.

Sprawdź historię napraw i bezwypadkowość!

Historia napraw i bezwypadkowość to ważne elementy, które wpływają na to, ile kosztują i jak się sprawują w praktyce samochody używane. Warszawa jest świetnym przykładem miasta, gdzie oferta w zakresie aut z drugiej ręki jest bardzo bogata i zróżnicowana. Eksperci z salonu Używane Jak Nowe radzą, aby dokładnie przejrzeć książki serwisowe i zapoznać się z datami przeglądów. Konieczne jest również zweryfikowanie historii wypadkowej. Oznacza to sprawdzenie stanu powłoki lakierniczej – służy do tego specjalne urządzenie, jakim jest miernik grubości lakieru. Należy też dowiedzieć się o dotychczasowe usterki, jakie przydarzyły się w samochodzie.

Bez jazdy próbnej ani rusz!

Oględziny samochodu muszą być połączone z jazdą próbną. Pozwala ona wychwycić niedociągnięcia, których nie da się dostrzec gołym okiem. Nie ma innego sposobu na sprawdzenie, jak auto sprawuje się na drodze. Jeśli jest taka możliwość, warto przy okazji udać się do sprawdzonego serwisu.

 https://www.uzywanejaknowe.pl/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 × dwa =