Komoda do przedpokoju — jak wybrać odpowiednią?

Komoda do przedpokoju — jak wybrać odpowiednią?

Urządź przedpokój w stylowy i praktyczny sposób dzięki naszym aranżacyjnym poradom! W tym artykule podpowiemy Ci, czym sugerować się podczas doboru komody do przedpokoju i jak wybrać model, który uczyni to pomieszczenie jeszcze bardziej funkcjonalnym. Sprawdź, dlaczego warto wprowadzić ten mebel w przestrzeń przedsionka mieszkania i jak wykorzystać go do stworzenia wymarzonej aranżacji.

Stylowa komoda do przedpokoju — jak powinna wyglądać?

Ocena wyglądu mebla to kwestia czysto subiektywna — sam najlepiej wiesz, które meble podobają Ci się najbardziej. Jeśli jednak nie masz pomysłu na to, jak powinien prezentować się odpowiedni model, możesz zainspirować się jednym z nietracących na popularności stylów wnętrzarskich. Do tych szczególnie chętnie stosowanych w przedpokojach należy na przykład styl skandynawski, orientalny czy kolonialny.

Pierwsza z tych opcji to idealne rozwiązanie dla miłośników prostych form, naturalnych materiałów i jasnych barw. Komoda w tym stylu może być wykonana z bielonego lub naturalnie jasnego drewna. Mebel o takim wyglądzie z pewnością nie przytłoczy pomieszczenia — jasne kolory wprowadzają do aranżacji wrażenie przestronności. 

Orientalne i kolonialne wystroje pełne są egzotycznych inspiracji — te pierwsze nawiązują do klasycznego wystroju wnętrz w krajach Dalekiego Wschodu, te drugie zaś czerpią pełnymi garściami z motywów ludowej sztuki afrykańskiej, indyjskiej czy balijskiej. Tu również prym wiedzie naturalne drewno, mile widziane są jednak również dodatki mosiężne (na przykład w postaci uchwytów szuflad komody) oraz bogate zdobienia, takie jak oryginalne frezy na frontach. Komody w najróżniejszych stylach znajdziesz w ofercie wrocławskiej Galerii Wnętrz Domar — sprawdź najlepsze meble do przedpokoju Wrocław.

Jak określić wymiary komody do przedpokoju?

Nie mniej istotną kwestią są wymiary komody. W końcu to od tego, jak szeroki, głęboki i długi będzie ten mebel, zależeć będzie jego funkcjonalność w przestrzeni tak wąskiego pomieszczenia, jakim zwykle jest przedpokój. Udając się na poszukiwania wymarzonej komody, zawsze miej pod ręką spisane wymiary tego pomieszczenia. Dzięki temu z łatwością ocenisz, który mebel może zostać wprowadzony do przedpokoju, a który mógłby uczynić tę przestrzeń zbyt wąską i trudną w użytkowaniu. Jeśli dany model wyposażony jest w szafki, upewnij się, że możliwe będzie otworzenie ich bez zawadzania skrzydłem o przeciwległą ścianę lub inne elementy przedpokoju. W niektórych bardzo wąskich, nieustawnych przestrzeniach lepszym wyborem może być zastąpienie komody półkami lub wiszącym regałem.

Jak zaaranżować komodę w przedpokoju?

W doborze mebla możesz sugerować się także sposobem, w jaki pragniesz zaaranżować komodę. Jeśli ma ona posłużyć Ci jako miejsce przechowywania ubrań lub nienoszonych w danym sezonie butów, lepszym wyborem mogą być modele wyposażone w zamykane szafki, które ukryją przedmioty i pozwolą zachować wrażenie porządku w przestrzeni przedpokoju. Na blacie komody możesz zorganizować strefę przechowywania potrzebnych, używanych na co dzień akcesoriów, takich jak rękawiczki, klucze od mieszkania i samochodu bądź parasolki. Jeśli zależy Ci na maksymalnie dekoracyjnym efekcie, ustaw na komodzie donice z ciekawymi roślinami lub trawami, lampion albo oryginalną figurkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 + sześć =