Odkryj komfort i styl podczas jesieni i zimy – wybieramy najlepszą pościel

Odkryj komfort i styl podczas jesieni i zimy – wybieramy najlepszą pościel

Chłodne miesiące już powoli goszczą w naszym kraju, jest to odpowiedni okres na wymianę pościeli i kołder na te grubsze i cieplejsze. Jakie pościele są najlepsze na jesień i zimę? Jakie wzory są na topie? Na te pytania odpowiadamy w artykule. Serdecznie zapraszamy do lektury.

Jakie cechy powinna mieć idealna pościel na zimę?

W kontekście chłodniejszych miesięcy kluczowe są 3 główne cechy pościeli. Po pierwsze pościel powinna być wykonana z naturalnego materiału, który łączy w sobie zdolność do zatrzymania ciepła, jest przewiewny i delikatny dla skóry. Po drugie ważna jest wytrzymałość tkaniny i łatwość w pielęgnacji, pościel powinna być prana w łatwy sposób w pralce i szybko schnąć. Po trzecie odpowiednie wzornictwo, ta cecha jest często pomijana, jednak naszym zdaniem warto zrobić przemyślane zakupy i pod tym kątem.

Popularne materiały pościeli idealne na zimę i jesień

Na zimę i jesień odpowiednie będą pościele z materiałów naturalnych. Popularna jest bawełna, z której wykonuje się między innymi pościele z bawełny płaskiej lub pościele flanelowe, są one grube, przewiewne i przede wszystkim zatrzymują ciepło. Jeśli noce nie są bardzo chłodne lub w sypialni nie dochodzi do dużych wahań temperatury na przełomie pór roku, nie ma potrzeby kupowania bardzo grubych pościeli. Dobrym wyborem może być również satyna bawełniana lub kora. Rodzaj tkaniny jest ważny, ważniejszy jest jednak jej skład, na zimę potrzebujemy ciepła, jednak tkanina musi być odpowiednio przewiewna, inaczej ciało się zapoci i przegrzeje, dlatego sugerujmy wybór pościeli naturalnej – bawełna, len, jedwab lub włókno bambusowe, te rodzaje są dostępne na naszym rynku.

Gramatura czyli czy pościel na zimę musi być gruba?

Przyjęło się, że pościel na zimę musi być gruba i ciepła. Jest to po części prawda, gruba pościel jest cieplejsza i lepiej izoluje ciepło, np. pościele flanelowe wykonuje się w gramaturze około 155 g/m2, jest faktycznie gruba i bardzo ciepła, tutaj możesz zobaczyć pościele z grubej flaneli – https://i-posciel.pl/posciel-flanelowa-flanela. Jeśli jednak w Twojej sypialni jest ciepło przez cały rok lub jeśli zima nie jest bardzo ostra nie ma potrzeby kupowania grubych kołder i pościeli, lepiej wtedy zainwestować w lżejszą pościel, np. o gramaturze 120g/m2 i wykorzystywać ją przez cały rok. Grubość pościeli dobierz do własnych potrzeb.

Kolory i wzory pasujące do jesienno-zimowego klimatu

W sezonie jesiennym królują żółcie, pomarańcze i brązy, warto wykorzystać te ciepłe tonacje w swojej sypialni. Natura jest dobrym doradcą, a takie barwy pozwolą Ci na stworzenie przytulnego klimatu w pomieszczeniu. Pościele zdobione są wtedy liśćmi, jesiennymi roślinami, lub lekkimi wzorami geometrycznymi. W zimie za to pojawiają się piękne wzory świąteczne, gwiazdy, renifery, choinki lub wizerunek Świętego Mikołaja to motywy, które odpowiadają klimatowi Świąt Bożego Narodzenia. Wzorów w tym okresie jest dużo, wyżej wymienione szczególnie kojarzą się z okresem jesieni i zimy, natomiast producenci oferują szeroki wybór kompletów. Jeśli chcesz zobaczyć przykładowe świąteczne pościele zobacz tutaj – https://i-posciel.pl/posciel-swiateczna-na-boze-narodzenie

Dodatki do sypialni

Jesień jest świetnym momentem na zmianę aranżacji sypialni, oczywiście nie mamy na myśli malowania ścian, co było by mało komfortowe w tym okresie, ale o niewielkie zmiany, które w dużym stopniu odświeżą sypialnię. Mamy na myśli poszewki na poduszki, te niewielkie elementy w szybki sposób potrafią bardzo zmienić ogólny wystrój pomieszczenia. Jakie poszewki będą najlepsze na jesień? Kolory i wzory to kwestia gustu, chociaż naszym zdaniem warto wykorzystać do tego naturę i podobnie jak w przypadku pościeli zdecydować się na ciepłe tonacje, takie jak pomarańcz, żółć i brąz. Takie kolory świetnie wprowadzą namiastkę złotej jesieni do Twojej sypialni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × trzy =