Jakie ozdoby na butelki weselne?

Jakie ozdoby na butelki weselne?

Dekoracja weselnego stołu powinna doskonale współgrać z aranżacją całej sali weselnej. Nie można więc pominąć żadnego elementu, w tym także alkoholu. Butelki ślubne zwyczajowo przystraja się w taki sposób, aby prezentowały się szykownie i elegancko. Przedstawiamy najpopularniejsze rozwiązania.

Kokardki na butelki ślubne

Przystrojenie weselnego alkoholu przy pomocy efektownych kokardek to dość prosty sposób na to, by podkreślić uroczysty charakter weselnych toastów. Co ważne, nie wymaga on zbyt dużych nakładów finansowych, a jedynie pewnych zdolności manualnych. Jeżeli chcemy wykonać dekoracje samodzielnie, warto skorzystać z gotowych pomysłów dostępnych w Internecie. Dzięki temu zawiązana kokardka będzie miała odpowiedni kształt. Jeśli jednak zadanie to nas przerasta i wstążka nie prezentuje się estetycznie, lepiej zakupić gotowe kokardki. Część z nich mocuje się na przezroczystej gumce, dzięki czemu ozdobienie butelki zajmuje dosłownie chwilę.

Samoprzylepne etykiety na wódkę weselną

Kolejnym sposobem dekoracji weselnego alkoholu jest użycie samoprzylepnych etykiet, które naklejamy na butelkach. Również w tym przypadku ważna jest staranność. Naklejki umieszcza się na butelkach po uprzednim usunięciu oryginalnych etykiet. Staramy się, aby ślubne naklejki nie marszczyły się i były przyklejone równo. Na etykietach umieszcza się imiona Młodej Pary oraz datę ślubu. Część z Par decyduje się także na zabawne cytaty lub głębsze sentencje. Kolorystyka i styl tych ozdób w dużej mierze zależy od klimatu przyjęcia. W zależności od preferencji narzeczeni mogą skorzystać z gotowych wzorów lub zamówić personalizowane etykiety.

Oryginalne ozdoby na butelki weselne

Pary, które podchodzą do swojego ślubu z dystansem i humorem, pozwalają sobie na oryginalne przystrojenie weselnej wódki. Jednym z zabawniejszych pomysłów jest założenie na butelki specjalnych „ubranek”. Mają one formę garnituru Pana Młodego i sukni Pani Młodej. Tak niekonwencjonalne podejście do weselnej tradycji wprowadza na salę akcenty humorystyczne.

Z kolei wódkę lub inny alkohol, który zamierzamy podarować gościom, warto zapakować w ozdobne pudełka. Personalizowany karton lub drewniana skrzynka ze stosownym napisem stanie się atrakcyjną i trwałą pamiątką z wesela.

Eleganckie zawieszki na alkohol

Bardzo prostym, a zarazem wyrafinowanym sposobem dekoracji butelki jest użycie zawieszki na wódkę weselną. Dołączony do ozdobnej etykiety sznureczek lub wstążka ułatwia nałożenie zawieszki na szyjce butelki. Podobnie jak w przypadku etykiet samoprzylepnych na tych dekoracjach również umieszcza się imiona bądź inicjały Pary Młodej oraz datę ślubu. Ulubiony cytat nowożeńców czy zachęta do wzniesienia weselnego toastu ubogacą treść zawieszki.

Styl zawieszek na wódkę weselną, ich kolorystyka oraz umieszczone na nich elementy graficzne powinny tworzyć spójną całość z pozostałymi elementami papeterii ślubnej – winietkami lub zaproszeniami. Dlatego warto skorzystać z oferty sklepu internetowego kartkownia-zaproszenia.pl, w którym znajdziemy pasujące do siebie dodatki weselne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

szesnaście + cztery =